Deaf Do Dance

Deaf Do Dance

2.    Zaprzyjaźniona z nami fundacja Art Of Breaking, zorganizowała warsztaty taneczne dla uczniów ze szkoły dla dzieci głuchych i słabosłyszących. Zajęcia taneczne z breakdance’u i hip-hopu obaliły powszechnie panujące przekonanie, że osoby głuchy nie mogę tańczyć. Dla dzieciaków taniec stał się sposobem wyrażania siebie oraz szansą na przełamywanie barier komunikacyjnych. Tancerze z Fundacji raz w tygodniu spotykali się z młodzieżą, ucząc tajników tańca breakdance, jednocześnie pokazując, że taniec to nie tylko zabawa, ale również terapia, która daje możliwość wyrażania emocji, techniki tańca breakdance, są tak różnorodne, że pozwalają na stworzenie własnego, indywidualnego stylu, wyrażającego osobowość i tożsamość.
Zwieńczeniem tego świetnego projektu stał się pomysł na powstanie muralu „Deaf Do Dance”. Mural powstał na ścianie szkoły SSOW nr 4 w Łodzi. Nasza fundacja z przyjemnością wsparła powstanie tego muralu.
Projekt okazał się tak bardzo trafiony, że będzie kontynuowany nie tylko w formie cotygodniowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, ale również dla tych, którzy upatrzyli w tańcu swoją możliwość rozwoju w formie systematycznych treningów. Nasza fundacja dla młodzieży, która odnalazła swój sposób na wyrażanie siebie, a których sytuacja społeczna-ekonomiczna jest trudna przygotowała stypendia umożliwiające udział w treningach.